Montmarte


Öncelikle Montmarte yerleşkesinden bahsedelim.Paris'in  XVIII.Bölgesinde bulunan  ve 130 metrelik rakımıyla Paris'in en yüksek rakımlı bölgesidir.Montmarte üzerinden Paris'i seyredebilir bunun yanında tepede bulunan Sacré-Cœur Bazilikası gezilebilir ve  çevresindeki ressamlara portrenizi yaptırabilirsiniz. Montmarte tepesini 'Little Train Of Montmarte' olarak bilinen Montmarte treni ilede gezebilirsiniz.Bununla birlikte bölgeye ulaşımı metro ve ardından füniküler ve yahut metro ve ardından Montmarte treni ile de ulaşabilirsiniz.

Montmarte bölgesi geçmişte ve günümüzde birçok ünlü sanatçıya mekan olmuş ve bu bölge onların ilham kaynağı  ve çalışma alanları olmuştur.Bu sanatçıların başından Pablo Picasso,Salvador Sali,Vincent Van Gogh gibi kişilere mekan olmuştur.Ayrıca Jean-Pierre Jeunet'nin 4 dalda olmak üzere  'Cesar Ödülü' alan ve birçok ödüle layık görülen filmi Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain bu mahalde çekilmiştir.

 

Anahtar Kelimeler
parisrehberim,paris rehberi,paris rehberlik hizmeti,montmarte,ressamlar tepesi,little train of montmarte,montmarte treni, sacre cour,bazilika,kilise,sacre cour bazilikası,pariste gezi,pariste gezilecek yerler,paris rehberi,paris rehberim,parisrehberi

Benzer İçerikler