Les Invalides


Les İnvalides,Paris'in siyasi ve tarihi geçmişi olarak önemli bir parçası olmuş bir yapıdır.Bu güzel yapının içerisinde Napolyon’un mezarını yanı sıra Dome Kilisesi ve ordu müzesi olarak geçen Musée de l’Armée gibi birçok önemli yapı bulunmaktadır.XIV. Louis tarafından savaş gazileri için yapılan bu kompleks içinde hastane, müze ve kilise gibi birçok önemli yapı bulunur. İçinde yer alan önemli bölümlerden biri Napolyon’un mezarının bulunduğu dome kilisesidir.

Bu yapıtın tarihçesine gelirsek ; XIV. Louis tarafından1671-1678 yılları arasında  yaptırılıp,Monarşi'nin savunması için canını verenlerin onuruna ve XIV. Louis döneminde gazi olan, kanlarını akıtan askerlerin kalan günlerini sükûnet ve rahatlıkla geçirebilmeleri gayesiyle inşa edilmiştir. Yapılan bu yapı içinde hastane, müze ve kilise gibi birçok önemli yapı bulunur.Günümüzde ise müze olarak hizmet vermek olan bu yapıyDünya'nın en kapsamlı silah, zırh ve tarih koleksiyonuna sahip olan Ordu Müzesi’dir. 

Frsansa'nın eski Şavas tarihi ve eski nesil silah meraklıları için görülmeye ve gezilmeye değer bir yer olarak listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

  • Adres: 129 rue de Generalle
  • Metro: “Latour Maubourg” veya “Varenne” metro durakları üzerinden bölgeye ulaşabilirsiniz.
  • Giriş Ücretleri: Tek bir bilet ile tüm yapılara giriş yapılabilir.
  • Ziyaret Bilgileri: Resmi tatillerde kapalıdır. Her gün 10.00-18.00
  • Web: www.invalides.org

Anahtar Kelimeler
paris gezi,pariste gezi,paris gezi rehberi,paris rehberi,paris rehberim,paris,pariste gezilecek yerler,paris gezilecek yerler,paris gezilecek yerler,gezilmesi gereken yerler,pariste gezi,gezelim görelim,paris rehberim,les invalides,savaş müzesi,napo

Benzer İçerikler