Disneyland Paris


Disneyland Paris, Dünya'nın en büyük  eğlence parklarından biri olup adı Paris’le özdeşleşmiştir. Şehir merkezine yaklaşık otuz kilometre uzaklıkta olan  ve içerisinde  oteller, mağazalar,restorantlar, yüzme havuzları, golf sahaları, Disney stüdyoları ve oyuncaklar bulunmakta. Özellikle çocukların büyük  rağbet gösterdiği parkta biz yetişkinler içinde oldukça fazla argüman bulunuyor.

Disneyland, ABD’li film yapımcısı Walt Disney tarafından 1955’te kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren  Dünya'nın en büyük eğlence parkı olma ünvanını elinde bulundurduğunu söylersek abartmış olmayız. Büyülü bir atmosfere sahip olan dev eğlence parkı,gelen misafirlerine bol adrenalinli,eğlenceli bir ortam sağlıyor. Her yaştan insanı cezbeden Disneyland’da Disney karakterleri ve  Disney stüdyolarını da yakından inceleme fırsatı buluyorsunuz.

 

  • Adres: Marne la Vallee Chessy
  • Ulaşım: RER A Hattı ile, “Marne la Vallee Chessy/Disneyland” durağı üzerinden parka ulaşabilirsiniz. Detaylar yazının “Ulaşım” başlığı altında verilmiştir.
  • Ziyaret Bilgileri: Eylül-Haziran 09.00-20.00, Temmuz-Ağustos 09.00-23.00 (Sütudyolar: Eylül-Haziran 09.00-18.00, Temmuz-Ağustos 09.00-20.00). Walt Disney Parkı için saatler değişebilir.
  • Giriş Ücretleri: Gün ve gezilecek park sayısına göre değişmektedir. 1 gün 1 park girişi yetişkinler için 62€.
  • Web: www.disneylandparis.com

 

Anahtar Kelimeler
disneyland,paris,paris gezi,paris gezi rehberi,paris rehberi,parisrehberi,parisrehberim,paris rehberi,gezi,pariste gezi,pariste gezilecek yerler,paris rehberi,paris rehberim,parisrehberi,fransa,fransa gezilecek yerler,fransa gezi,fransa gezi rehberim

Benzer İçerikler