Eğitim Danışmanlık Hizmetleri


Eğitim Danışmanlık Hizmetleri

Gerçek bir sosyal devletin gerekliliği olarak, Fransa'da eğitim ücretsizdir. Kayda değmeyecek sayıda özel okul olsa da, eğitim hizmeti  temel bir hak olarak bütün bireylere devlet tarafından ulaştırılmaktadır. 

Ögrencilerin özellikle burs ve barınma imkanları konusunda devletten aldıkları yardımlar azımsanmayacak orandadır. Bu yardımlar(devlet eğitim bursu hariç), Fransa'ya dışarıdan gelen yabancı öğrenciler için de geçerlidir.  Özellikle üniversitelerin ücretsiz olması(Sadece üniversite kayıt harcı ödenmekte), Amerika veya İngiltere gibi ülkelere göre yabancı öğrenciler için inanılmaz bir avantaj saglamaktadır.  

Fransız üniversiteleri eğitim kalitesi bakımından kendilerine Dünya'da önemli bir yer edinmişlerdir. Fransa'da Lisans(üç yıl), Yüksek Lisans(Master 1 ve Master 2 olmak uzere iki yıl) veya Doktora(üç yıl) eğitimi konusunda başvuru dosyalarınızın, okulların kabul kosullarına uygun standartlara göre hazırlanması konusunda danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Daha geniş bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

info@parisrehberim.com

Anahtar Kelimeler
eğitim,yurtdışı eğitim,eğitim danışmanlığı,parisrehberim, paris rehberim